گردهم آیید! برای ائتلاف بزرگ ضدنژادپرستی

تظاهرات، کتابها، مبارزات روزانه، تئاتر، فیلم و انجمن­ها: اتفاقات زیادی در جریان است. همه در حال جنب و جوش هستند و همین است که خوب است. جامعه از هر سو مورد تاخت و تاز قرار دارد و شرایط برای این کار مهیا شده و مبارزات کنونی و آتی به همه­ی حوزه­ها سرایت می­کند. آنها دیگر محدود به نهادهای سیاسی، احزاب و پارلمان نیستند. ما می­بایست همه جا باشیم و البته در حوزه­های بسیاری هم حضور داریم. در محله­ها، در جراید، در کمپ­ها، در دانشگاه­ها، در فضای مجازی، در مرزها و در ادارات اتباع خارجه. ما همگی سیاسی شدن زندگی روزمره و دامنه­ی گستردگی آن را در آینده حس می­کنیم.

این مطمئنا کم نیست. ما، همزمان با اینکه AFD می­خواهد پس از پارلمان، به دانشگاه­ها، اتحادیه­های گارگری و رسانه­ نیز راه یابد، با مدرنیزاسیون مرزهای اروپا روبرو هستیم که در آلمان از اجبار به سوی انطباق و بهره­کشی هدایت می­شوند. این البته تنها بخش واقیت نیست: علیرغم وجود نئولیبرالیسم و شیفت به راست، قدرت مهاجرت، در خلاف جهت آنها، همچنان به قوت خود باقی­ست و روح همبستگی همچنان زنده، و بیشمار حرکت کوچک و بزرگ همچنان موثر است.

اکنون، بی تردید در زمان درخشانی نیستیم. می­بایست حرکتی صورت گیرد و همه­ی ما در انجام آن مسئول هستیم – همچنین به این دلیل که بسیاری از کنشگران سیاسی خود را از مسئله­ی نژادپرستی قدیم و جدید کنار کشیده­اند. با این حال: آنچه می­بایست صورت گیرد، از پیش آغاز شده است. ما می­خواهیم آن را ادامه داده و همراه همه­ی آنهایی که همیشه حضور دارند، بهبود بخشیم.

در گوتینگن می­خواهیم شاخه­های گوناگون ضدنژادپرستی را بهتر به هم پیوند بزنیم. ما به اینکه یکدیگر را در مورد عمل سیاسیِ حقیقی و راستین تعلیم دهیم و ارشاد کنیم، بطور کامل باور نداریم. بلکه بیش از آن فکر می­کنیم که به توافق­های استراتژیکیِ مشترک و جامع نیاز داریم؛ تدابیر نویی که افق­های ویژه­ی ما و مرزهای ملت را گسترش می­دهند. و همچنین به اینکه همه ما می­بایست گرد هم آییم و یکدیگر را ملاقات کنیم؛ در قالب نشست ها، سخنرانی­ها، کارگاه­ها و تئاتر. بسیار گفتگو و ترجمه در راه است، همچنین پایکوبی. و البته برنامه­ریزی برای آینده­ی نزدیک!

یکدیگر را خواهیم دید، یاالله!